Ольга Захарівна з чоловіком уже десять років живуть одні у своїй двокімнатній квартирі та звикли до розмірного способу життя. Чоловік у неї «сова». Сидить допізна перед телевізором або перед комп’ютером. Ольга Захарівна ж, на відміну від чоловіка, «жайворонок». Спати лягає раніше, а прокидається близько 6-ї ранку. За наявності двох кімнат вони один одному не заважають. Біда прийшла, звідки не чекали. Сина скоротили на роботі. А на новому місці стали платити набагато менше. Звичайно, син шукає роботу з більшою зарплатою, але це потребуватиме часу. А у нього на шиї виплати з іпотеки. Щоб якось викрутиться, син із дружиною вирішили тимчасово перебратися жити до батьків, тобто до Ольги Захарівни із чоловіком.
А у свою, в іпотечну квартиру, пустити мешканців. Тимчасово воно тимчасове, але як відомо — немає нічого постійнішого за тимчасове. І як довго вони з чоловіком витримають муки спільного життя, Ольга Захарівна не уявляє. — Тихого, мирного життя нам залишилося днів п’ять, — сумно ділиться із подругами Ольга Захарівна. — Потім син із сім’єю переїде до нас. Син із дружиною, два сини, ми з чоловіком — разом шість душ у двох кімнатах. Це буде не життя, а каторга. І з невісткою добрих стосунків не налагодилося. Будь-яке моє слово приймає в багнети. Я сама, можливо, так само не свята. І як ми на кухні співіснуватимемо? А онуки? Ці малолітні розбійники, п’яти та восьми років, бешкетні непосиди. Даша, невістка, її сини ростуть духовно розкуті.
А я говорю, що вони в’ють з батьків мотузки. Я до цього в їхнє виховання не сувалася, але тепер доведеться вбити їм у їхні дитячі голівки правила пристойності. Навіть якщо це призведе до конфлікту із Дашею. — То може не пускати сина з сім’єю до будинку? — Запропонувала одна з подруг. — Як не пускати? Не по-людськи це! – обурилася Ольга Захарівна. — І не за законом. Син тут прописаний. І має такі ж права на квартиру, як і я із чоловіком.