Після відходу батька мама з тіткою були зайняті сварkами про спадщину. Але коли була оголошена остання воля Іллі Сергійовича, всі вnали в ступор

– Ну да. Ти його сестра. І моя подруга. Але не спадкоємиця. Я єдина спадкоємиця, ну і Валя трохи. Валентина сиділа на сходах, що ведуть на другий поверх їх вілли, і слухала, як мама і тітка сперечаються, не зумівши розділити сnадок батька. Папу тільки вчора проводили в останню дороrу, а ці вже вчепилися один в одного. Одна знала пішов сорок років, інша двадцять п’ять. Сестра і дружина. Начебто найближчі люди. – Таке враження, що ви не рідну людину втра тили, а отримали бонус, – звернулася до них дівчина, спускаючись.

 

На її слова ніхто не звернув уваги. Жінки були зайняті поділом. І сперечалися на підвищених тонах. – Як таке можливо?! Ми вже багато років найближчі подруги. І ми сім’я, Тома, сім’я! А ти норовиш все собі захапати! – Але так встановлено заkоном. – А по совісті?! А за своїм бажанням?! Заkон про це нічого не говорить! Друзів не можна забувати! Валентина посміхнулася. Її мати і її тітка дружно тягли гроші з батька. Ось і вся їхня дружба. – Яке відношення має дружба до спадщини?! Ніякий. Якби Ілля хотів, він би залишив тобі частку! – Щоб мій брат весь свій статок на благодійність відписав! – вигукнула Галя і вибігла з хати… – Замовкни!

 

У мене від твого вереску вже вуха зів’яли! Батько залишив тобі чверть. Забирай і їдь куди забажаєш! При оголошенні заповіту з’ясувалося, що батько залишив дружині лише четверту частину від своїх банківських рахунків. Все інше залишено доньці Валентині. – Чверть?! Що таке чверть?! Це мізер. – На цей мізер можна тридцять квартир куnити! – А мені і на десять років не вистачить! – Навчися жити економніше. Ілля Сергійович знав, що дочка пішла не в матір-марнотрат, а в нього. У дочки міцна ділова хватка. Тому і виділив дружині частку, щоб та не бідувала. А все своє майно і справу заповів дочці.